WYNIKI  POWIATOWEGO

TURNIEJU  PIŁKI  NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

MUNDIAL WIELICZKA 2006

Podłęże 21 wrzesień  2006

Organizowany przez MKS Spartakus Niepołomice powiatowy turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych odbył się na boiskach sportowych KS Piłkarz Podłęże. Turniej dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Wieliczce. Patronat nad impreza objął Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg Wieliczka.

W pięknej wrześniowej scenerii na boiska do rywalizacji stanęli chłopcy i dziewczęta z całego powiatu wielickiego. Rywalizacja była bardzo ciekawa, ale prowadzona w duchu fair play , czego przyczyna zapewne było profesjonalne prowadzenie zawodów przez sędziów.

W turnieju oprócz zwycięskich drużyn nagrodzeni zostali także najlepszy zawodnik, król strzelców, i najlepszy bramkarz.

Wśród chłopców najlepsi okazali się piłkarze nożni z Szkoły Podstawowej w Kłaju pod opieką p. Marii Klimczak. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z SP Niepołomice, a trzecie drużyna ze Śledziejowic. Królem strzelców z 6 bramkami został Ziobro Dawid ze Śledziejowic, najlepszym bramkarzem Robert Szeląg z Kłaja, a Sebastian Prochwicz  z Grodkowic najlepszym zawodnikiem.

Zwycięsko z turnieju dziewcząt wyszła drużyna z SP Zabierzów Bocheński, za  nimi uplasowały się dziewczęta z Kłaja, a trzecie miejsce zajął zespół z Zagórza. Królową strzelców została Ewa Szczęśniak z Zabierzowa Bocheńskiego, najlepsza bramkarka to Aleksandra Kulpa z Kłaja, a najlepszą zawodniczką została wytypowana przez organizatorów Karolina Hytroś z Zagórza.

Nagrody dla szkół i zawodników wręczał prezes Podokręgu Wieliczka w piłce nożnej Andrzej Strumiński.

Zawody organizowali Marek Burda i Robert Fraś przy współpracy MZPN Podokręg Wieliczka i dużym wsparciu prezesa Podokręgu Andrzeja Strumińskiego oraz dzięki pomocy działaczy KS „Piłkarz” Podłęże za co serdecznie dziękujemy.

Turniej Mundial 2006 Turniej Mundial 2006 Turniej Mundial 2006 Turniej Mundial 2006 Turniej Mundial 2006 Najlepszy zawodnik I miejsce SP Kłaj