Archiwum 2004/05: Uczestnicy Wyniki zawodów Klasyfikacja Szkół
MKS „Spartakus”

Piłka ręczna – wyniki

Piłkę ręczną jak zwykle włączyliśmy w rywalizację w marcu jako ostatnią z halowych gier zespołowych. Przez dwa dni graliśmy w szkole podstawowej w Niepołomicach. Czas gry wynosił dwa razy 6 minut, a i tak zawody ciągnęły się od rana do godz. 16.00. W zawodach chłopców mieliśmy 8 drużyn, a u dziewcząt jedną mniej. W sumie uczestniczyło 163 uczniów ( 88 chł. i 75 dz.)

Rywalizacja wśród chłopców była bardzo zacięta i wyrównana. Szczególnie grupa z drużynami ze wschodniej strony gminy- Zabierzów Bocheński, Wola Batorska i Wola Zabierzowska. Zwycięsko z tej rywalizacji, chociaż z dużym trudem wyszły te dwie pierwsze. To przetarcie ostatecznie przydało się w następnych meczach, gdzie Zabierzów Bocheński łatwo rozprawił się z Podłężem 10-1 oraz po dramatycznym meczu ograł w finale SP Niepołomice 4-3. W tym meczu klasą dla siebie był bramkarz Zabierzowa Wojtek Harzowski, który obronił m. in. 3 rzuty karne. SP Niepołomice wcześniej gromiły swoich przeciwników wygrywając w półfinale 13-0. W meczu o trzecie miejsce Wola Batorska wygrała 8-6 z Podłężem.

Nie mniej dramatyczne mecze oglądaliśmy podczas turnieju dziewcząt. Tutaj wprawdzie dominacja SP Niepołomice była niepodważalna i dziewczęta pewnie zdobyły pierwsze miejsce, jednak już drużyna Zabierzowa Bocheńskiego, która zdobyła 2 miejsce (przegrana w finale 2-15) stoczyła najpierw zacięty mecz w grupie wygrywając z Wolą Batorską jedną bramką (4-3) zdobywając decydującego gola w ostatnich sekundach meczu, a następnie w półfinale pokonując po dogrywce SP 3 N-ce 6-5. Trzecie miejsce dla Woli Batorskiej, która pokonała SP 3 6-5.(wcześniej w półfinale przegrały z SP Niepołomice 3-11).

Po dwie najlepsze drużyny wystartują w zawodach powiatowych, gdzie liczymy na dobre wyniki.

A oto ostateczna klasyfikacja w zawodach oraz punkty do rywalizacji na „Najbardziej Usportowioną Szkołę”:

Dziewczęta                                                                Chłopcy

SP N-ce

15 p.

15 p.

13 p.

SP N-ce

13 p.

12 p.

12 p.

SP 3 N-ce

11 p.

11 p.

5-6.

9,5 p.

5-6.

SP 3 N-ce

9,5 p.

8 p.

7-8.

7,5 p.

cofnij do strony: Wyniki zawodów !!!