Biegają jak wicemistrzynie

2016-10-22
NUS 2016/2017  Sezon 2016/2017

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach rewelacyjnie pobiegła w Mistrzostwach Małopolski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Nowym Targu.   W gronie kilkudziesięciu szkolnych sztafet Niepołomiczanki zdobyły II miejsce. Uczennice biegły w składzie: Nikola Nagięć, Zuzanna Adamiec, Karolina Nitsch, Agnieszka Syguła, Maja Grabowska, Małgorzata Duś, Dominika Kalisz, Julia Kaczmarczyk, Maria Dudziak, Wiktoria Frąś rezerwa: Anna Grzebała, Maja Zawiła. Opiekunem zawodniczek była Anna Dominik.

Dystans 10 x 800 metrów w niesprzyjającej pogodzie, było zimno, ślisko, mokro, dziewczęta wytrzymały bardzo dobrze. Sztafeta przez 8 zmian nawet prowadziła, jednakże na ósmej zmianie prowadzenie przejęła szkoła sportowa o profilu lekkiej atletyki SP 91 Kraków. Walka więc była zacięta do ostatnich metrów, gdyż 10 zmianę dziewczęta rozpoczynały na 3 miejscu. Na ostatnich metrach Zuzanna Adamiec wyprzedziła zawodniczkę z Cichego plasując drużynową sztafetę na II miejscu. W sztafetowych biegach przełajowych to największy w historii sukces szkoły z terenu Gminy Niepołomice. Brawa dla dziewcząt!

Na wiosnę mamy zawody indywidualne i mając tak utalentowane zawodniczki patrzymy na nie z  nadzieją na dobry wynik.