Coś fajnego z tenisa stołowego

2016-03-15
NUS 2015/2016  Sezon 2015/16

W rywalizacji w ramach współzawodnictwa o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Gminy Niepołomice graliśmy w tenisa stołowego. Areną tych rozgrywek jest tradycyjnie Zabierzów Bocheński. Sporo mamy wśród młodzieży amatorów tej „zimowej” dyscypliny sportu.  Na długie zimowe wieczory tenis stołowy jest wymarzoną konkurencją. W wielu szkołach stoły „wychodzą” na korytarz, a świetlice zapełniają się amatorami tej gry.

Najwięcej chłopców w pierwszej szóstce miały Niepołomice. Dwóch z SP 3 w tym zwycięzca Wiktor Kozdrój oraz trzech z SP Niepołomice. Drużynowo dało to zwycięstwo SP Niepołomice przed SP 3 Niepołomice.

W rywalizacji dziewcząt także po dwie osoby na najlepszych miejscach z dwóch „wschodnich” szkół. Wola Zabierzowska i Zabierzów bocheński, które w takiej kolejności ukończyły rywalizację drużynową. Najlepsza zawodniczką okazała się Siuda Gabriela z Zagórza.

W turnieju uczestniczyło kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców. Najlepsza szóstka oraz po dwie szkoły drużynowo uzyskiwały awans do zawodów powiatowych.

W zawodach powiatowych poziom zawodników jest bardzo wysoki i naszym nie udało się zdobyć awansów do dalszego etapu rozgrywek. Dziewiąte miejsce zajęła Gabriela Siuda, trzynasty był Wiktor Kozdrój. Drużynowo najwyżej na piątym miejscu uplasowała się SP 3 Niepołomice.

Wyniki:

Wiktor Kozdrój