MKS Spartakus Niepołomice

Dziewczęta z Niepołomic najszybsze w powiecie

2016-10-03
NUS 2016/2017  Sezon 2016/2017

We wrześniu zaczyna się nie tylko rok szkolny ale i nowy sezon sportowy. Na początek rozgrywane są zawody w biegach przełajowych. W tym roku zmieniono formułę i jesienią odbywa się rywalizacja sztafetowa. Dziesięć osób z danej szkoły biegnie po 800m dziewczęta lub 1000 m chłopcy.

Zawody powiatowe miały miejsce w Wieliczce, gdzie na trasie przełajowej w Parku Mickiewicza znakomicie spisały się dziewczęta z SP Niepołomice, które bezapelacyjnie zwyciężyła w rywalizacji.

W tych zawodach startowali także chłopcy z SP Niepołomice, którzy zajęli 5 miejsce oraz drużyny dziewcząt i chłopców z Zabierzowa Bocheńskiego, którzy zdobyli 9 miejsce.

Wszystkim gratulujemy startu, a dziewczętom z Niepołomic będziemy kibicować w kolejnych zawodach, tym razem finałach wojewódzkich w Nowym Targu.

Zwycięska drużyna biegła w składzie: Zuzanna Adamiec, Karolina Nitsch, Nikola Nagięć, Agnieszka Syguła, Julia Kaczmarczyk, Małgorzata Duś, Maja Grabowska, Anna Grzebała, Maja Zawiła Emilia Kopeć oraz rezerwowe Maja Bożek i Oliwia Sochacka. Trener Małgorzata Bednarska.