Grają w kosza

2014-01-24
NUS 2013/2014  Sezon 2013/14

Zawody w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice szkół podstawowych w mini koszykówce rozegrano na salach gimnastycznych szkół w Podłężu i Staniątkach.

Rywalizacja dziewcząt w Podłężu przebiegała pod dyktando drużyny SP Niepołomice. Wprawdzie w decydującym meczu z Podłężem padł wynik 2-0, trochę niespotykany jak na koszykówkę to jednak drużyna z Niepołomic pewnie wygrała pozostałem pojedynki. Dziewczęta z Podłęża zajęły 2 lokatę, a na trzeciej uplasował się zespół Woli Zabierzowskiej. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Kingę Szczurek z SP Niepołomice.

Dwie pierwsze drużyny reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych w Wieliczce. SP Niepołomice zajęło 2 miejsca dziewczęta z Podłęża uplasowały się na 6 miejscu.

Chłopcy na zawodach Gminnych w koszykówce rywalizowali w Staniątkach. Zacięty i wyrównany był pojedynek finałowy, w którym SP Zabierzów Bocheński jednym punktem 9-8 pokonało drużynę SP Niepołomice. W meczu o 3 miejsce emocje były już mniejsze. Podłęże pokonało 18-4 Staniątki. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krystiana Grucę z Zabierzowa Bocheńskiego.

Chłopcy z Zabierzowa Bocheńskiego nieźle zaprezentowali się na zawodach powiatowych. Minimalnie ulegli drużynie SP 2 Wieliczka (19-20), która zdobyła tytuł Mistrza Powiatu, a w meczu o 3 miejsce przegrali z Kłajem 22-20.

Ostateczna kolejność wszystkich drużyn w Gminnych zawodach:

Dziewczęta                                                               Chłopcy

SP  N-ce

15 p.