Grupa „Niepołomice Biegają” w XI Półmaratonie Marzanny

2014-03-28
Sekcja biegowa  Sezon 2013/14

Biegowe powitanie wiosny w Krakowie – grupa „Niepołomice Biegają” w XI Półmaratonie Marzanny

Kiedy zaczyna się wiosna? Pierwszy dzień wiosny astronomicznej w tym roku to 20 marca, wiosna kalendarzowa przyszła do nas 21 marca, biegowa rozpoczęła się wraz ze startem Półmaratonu Marzanny 23 marca 2014 r. o godz. 11.00.

Na liście uczestników biegu znalazło się ponad 2800 nazwisk, wśród nich 14 członków grupy „Niepołomice biegają”. Ilya Markov, trener grupy, został wyróżniony przez organizatorów biegu i nadano mu honorowy numer 1. Poprowadził również ze sceny rozgrzewkę dla wszystkich startujących.

Dla członków niepołomickiej grupy biegowej start w zawodach był sprawdzianem formy po kilkumiesięcznych treningach z Ilyą Markovem. Wiele osób po raz pierwszy wzięło udział w zawodach na dystansie 21 km97 m. Każdy miał powód do dumy: albo z powodu poprawionych wyników, albo z samego faktu dotarcia do mety w bardzo - to trzeba przyznać - satysfakcjonującym czasie.

"Gdy po raz pierwszy przyszedłem na zajęcia 17 listopada 2013 r., czyli cztery miesiące temu, nie byłem w stanie wytrzymać dwóch minut lekkiego truchtu. Jako facet po 40-tce z nadwagą, który nigdy w życiu nie biegał, pojawiłem się na treningu bardziej z ciekawości niż dlatego, że bieganie to moje marzenie. Okazało się, że zajęcia i grupa, jaką stworzył Ilya, potrafiła wciągnąć takiego zwykłego człowieka. Czuję wielką wdzięczność do Ilyi oraz osobistą dumę, że w Półmaratonie Marzanny udało mi się złamać 2 godziny. I to zaczynając od zera! To tylko wskazuje, jak niesamowitym człowiekiem i trenerem jest Ilya! Jestem mu bardzo wdzięczny - bez niego na pewno by to się nie udało!" - relacjonuje Andrzej Szczepocki, członek grupy „Niepołomice Biegają”.

Michał Kozień tak z kolei wspomina swój pierwszy start: „Tegoroczny Półmaraton Marzanny to moje pierwsze zawody. Przez to na pewno zapadnie mi w pamięć na długie, długie lata. Też dlatego, że wykonałem z sukcesem krok do swojego wielkiego marzenia: przebiegnięcia maratonu. Zrealizowałem cel minimum: dobiegłem do mety i cel maksimum: zrobiłem to w mniej niż 2 godziny. Czegóż chcieć więcej? Zostaje podziękować organizatorom i wolontariuszom za ich pracę. Dziękuję!”

Trener, który czekał na wszystkich na mecie, nie krył zadowolenia z podopiecznych. Wspólnym zdjęciom i uściskom nie było końca. Sam został sklasyfikowany na 26 pozycji z czasem 1:20:23.

Niepołomiccy biegacze nie tylko biegali w Półmaratonie Marzanny. Pokaźna grupa zaangażowana była w pomoc przy biegu jako wolontariusze. Można ich było spotkać w biurze zawodów oraz na punktach z wodą. To także nowe ciekawe doświadczenie.

Wraz z rozpoczęciem wiosny sekcja biegowa „Niepołomice biegają” zaprasza na treningi nowe osoby: początkujące, w każdym wieku, również dzieci, młodzież, całe rodziny. Zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotykamy się w niedziele o godz. 10.00 w Puszczy Niepołomickiej na drugim parkingu przy trasie na Bochnię. Treningi w środy odbywają się na sali w Szkole Podstawowej w Niepołomicach od godz. 19.00.

Ilya Markov zaprasza także w tym roku na obóz biegowo-jogowy, który odbędzie się w dniach 28.04 – 4.05.2014 r. Więcej informacji o obozie na stronie: www.trenujzmistrzem.com.pl

Informacje o treningach grupy „Niepołomice Biegają”:

oraz www.mksspartakus.pl

Kamila Gruszka