MKS Spartakus Niepołomice

Mini piłka siatkowa - Decydowały różnice setów

2012-12-05
Sezon 2012/13

Szkoła Podstawowa w Niepołomicach była gospodarzem zmagań w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, którego organizatorem jest MKS Spartakus. Mini siatkówka różni sią od pełnej gry w siatkówkę mniejszym boiskiem (wymiary 14x7) oraz ilością zawodników (grają 4 osoby).

Przez dwa dni rywalizowały, najpierw dziewczęta, a potem chłopcy. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”, który jest najbardziej sprawiedliwy i pozwala wygrać naprawdę najlepszej drużynie.

Wśród dzewcząt wyrównana rywalizacja sprawiła, że o zwycięstwie zadecydowała różnica setów. O jeden set lepsza różnicę od Zagórza miały dziewczęta z Woli Batorskiej i to one zostały mistrzyniami Gminy Niepołomice. Trzecie miejsce przypadło drużynie Podłęża.

Dzień później chłopcy z Woli Batorskiej chcieli dorównać dziewczętom i .... udało im się to. Wygrali turniej bez straty seta. Drugie miejsce przypadło drużynie z SP Niepołomice. O trzecim miejscu zdecydowała również różnica setów i miejsce to przypadło drużynie Zagórza, a czwartą lokatą musieli zadowolić się chłopcy z Zakrzowa.

Oto ostateczne wyniki rywalizacji oraz punkty zdobyte w rywalizacji na „Najbardziej Usportowioną Szkołę”:

Dziewczęta                                                                                         Chłopcy