Mini piłka siatkowa - wyrównana rywalizacja

2013-11-25
Sekcja biegowa  Sezon 2013/14

W Szkole Podstawowej w Niepołomicach rozegrano zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły, którego organizatorem jest MKS Spartakus. Mini siatkówka różni się od pełnej gry w siatkówkę mniejszym boiskiem (wymiary 14x7) oraz ilością zawodników (grają 4 osoby).

Na starcie stanęło po 6 drużyn chłopców i dziewcząt. Wśród dziewcząt po zaciętych spotkaniach grupowych Wola Batorska pokonała w półfinale Wolę Zabierzowską, a w finale SP Niepołomice zdobywając tytuł najlepszej drużyny w Gminie. Trzecie miejsce dla dziewcząt z Woli Zabierzowskiej.

U chłopców było równie wyrównanie. Chłopcy z Zabierzowa Bocheńskiego pomimo 2 miejsca w grupie (przegrali z SP Niepołomice), w półfinale pokonali Wolę Zabierzowską, by w finale okazać się lepszym od drużyny z Woli Batorskiej. Trzecie miejsce zdobyli chłopcy z SP Niepołomice.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Piotra Grochota z Zabierzowa Bocheńskiego oraz Wiktorię Rzepecką z Woli Batorskiej.

Oto ostateczne wyniki rywalizacji oraz punkty zdobyte w rywalizacji na „Najbardziej Usportowioną Szkołę”:

Dziewczęta                                                                                         Chłopcy

15 p.

15 p.

13 p.

SP  N-ce

13 p.

SP  N-ce

12 p.

12 p.

11 p.

11 p.

9,5 p.

9,5 p.

W zawodach powiatowych w Wieliczce naszą Gminę reprezentowali zawodnicy Zabierzowa Bocheńskiego, którzy zdobyli wysoką 2 lokatę. Dziewczęta z SP Wola Batorska ukończyły turniej powiatowy na 4 miejscu.

Marek Burda