Mistrzostwa Małopolski w Badmintonie

2016-03-24
Sekcja badmintona  Sezon 2015/16

MKS Spartakus Niepołomice był organizatorem zawodów, które wyłoniły najlepszych zawodników i zawodniczki z województwa małopolskiego w badmintonie. Do Niepołomic zawitało 152 badmintonistów z najlepszych klubów w Małopolsce: UKS KSBad Kraków, AZS AGH Kraków, MKS KSOS Kraków, UKS Junis Szczucin, UKS Orliki Ropica Polska, UKS Cross Tomice oraz MKS Spartakus Niepołomice.

Przez dwa dni na hali sportowej odbyło się dziesiątki, często bardzo zaciętych meczów. Grano we wszystkich kategoriach od dzieci (7-8 lat), aż po osoby dorosłe. Było widać u zawodników i promienne uśmiechy, i smutek, i łzy radości oraz bardzo często mobilizację i sportową złość.

Nasz klub godnie reprezentowało 32 zawodników: Adaś Burda, Zosia Czapczyńska, Jakub Ferens, Piotrek Krechowiecki, Burzyński Szymon, Zuzia Burzyńska, Miłosz Bednarski, Maciek Gałan, Maciek Nawrocki, Aleksandra Gwóźdź, Piotr Sladkowski, Jakub Augustynek, Patryk Paś, Julia Więcław, Damian Papadopulus, Olaf Majchrowski, Dominika Kalisz, Grzegorz Kalisz, Wiktoria Frąś, Zuzia Krupa, Krzysztof Omilianowski, Kinga Kura, Weronika Kapała, Weronika Kubala, Robert Guńka, Kuba Nawrocki, Robert Gałan, Grzegorz Fraś, Tomasz Fraś, Artur Szydłowski, Weronika Kubala, Martyna Rajchel. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zawodnicy Spartakusa bardzo ładnie się wzajemnie wspierali, dopingując swoich kolegów i koleżanki, pocieszając, motywując. I przyniosło to pozytywne efekty.

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli: w dzieciach: Adam Burda miejsce 3; kategoria młodzik młodszy: Kinga Kura oraz Weronika Kapała miejsca 3. Kategoria młodzik: Nawrocki Jakub miejsce 1, Robert Guńka miejsce 3; kategoria junior młodszy: Karol Gałan miejsce 1, Grzegorz Fraś miejsce 2. W kategorii open w grze podwójnej kobiet trzecie miejsce na podium wywalczyły Weronika Kubala/Martyna Rajchel. W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli Fraś Tomasz/Szydłowski Artur, drugie miejsce zajęli Fraś Grzegorz/Robert Guńka. W grze mieszanej złoty medal zdobyli Jakub Nawrocki/Stanisława Gruszczyńska, srebro Karol Gałan/Kamilla Sagan-Gałązka.

W sumie niepołomiccy badmintoniści zdobyli 12 medali w tym 4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych. Drużynę prowadzą trenerzy: Robert Fraś i Kamilla Sagan-Gałązka. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej, sportowej rywalizacji. Zwycięzcom gratulujemy zdobytych medali. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, a kibicom za gorący doping.

Zdjęcia z zawodów do oglądnięcia pod tym linkiem:

oraz na facebooku klubu.