Najlepsi w powiecie

2013-02-04
Sezon 2012/13

Gminne zawody w mini koszykówce dziewcząt odbyły się w Podłężu. W zawodach wzięły udział 4 drużyny :  SP.Niepołomice, SP Wola Zabierzowska, SP Zakrzów, SP Podłęże. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Najlepiej zaprezentowała się drużyna z SP Niepołomice, która wygrała wszystkie swoje mecze i wygrała całe zawody. Pozostałe drużyny wygrały po 1 meczu i o dalszej kolejności decydowała różnica koszy. Najlepszy bilans miały dziewczęta z Zakrzowa, a następnie z Podłęża.

Dwie pierwsze drużyny reprezentowały naszą gminę na zawodach powiatowych w Wieliczce. W tych zawodach miłą niespodziankę sprawiły dziewczęta za Szkoły Podstawowej z Niepołomic,  które zostały  Mistrzyniami Powiatu Wielickiego. Drużyna grała w składzie: Żarnik Karolina, Krzysztofiak Wiktoria, Pawłowska Klaudia, Przeniosło Natalia, Knapik Nikola, Szczurek Inga, Siwek Weronika, Frąś Klaudia, Dudziak Weronika, Tymoniuk Paulina, Despet Natalia, Podkowa Dominika. Trener Wojcich Turlik. Dziewczęta z Zakrzowa zajęły 6 miejsce.

Chłopcy na zawodach Gminnych w koszykówce rywalizowali w Staniątkach. Komplet zwycięstw zanotowała drużyna SP Podłęże, zdecydowanie wygrywając turniej. Drugie miejsce roztrzygnęło w bezpośrednim meczu chłopców z Zabierzowa Bocheńskiego z Zakrzowem. Ci pierwsi wygrali go 10-6 i zdobyli drugie miejsce, na trzecim sklasyfikowano SP Zakrzów.

Chłopcy z Podłęża na zawodach powiatowych zajęli 4 miejsce, choć ze zwycięzcą SP 2 Wieliczka przegrali tylko 17-14. W meczu o 3 miejsce 8-13 ulegli SP Niegowić.

Ostateczna kolejność wszystkich drużyn w Gminnych zawodach:

Dziewczęta                                                                                         Chłopcy

SP  N-ce

15 p.

15 p.

SP Zakrzów

13 p.

13 p.

12 p.

Zakrzów

12 p.

11 p.

SP  N-ce

11 p.

9,5 p.

W rywalizacja o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” po 8 zawodach prowadzi SP Podłęże przed SP Niepołomice i Zakrzowem. Do rywalizacji w tym roku zaliczanych jest 6 najlepszych zawodów.

Marek Burda