OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - BADMINTON

Sezon 2012/13

SREBRNY  I  BRĄZOWY MEDAL ZAWODNICZEK

MKS SPARTAKUS NIEPOŁOMICE.

Znakomitym wynikiem zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie rozgrywana w tym roku w Piotrkowie Trybunalskim. W grodzie trybunalskim rywalizowali najlepsi badmintoniści w Polsce. Przez 3 dni swoje mecze rozegrało około 200 zawodników.

Dziewczęta z  MKS Spartakus Niepołomice – Edyta Mietła, Justyna Rachowicz, Kamila Morawska oraz Emilia Jaworska   w kategorii wiekowej junior młodszy reprezentowały województwo małopolskie na najważniejszej imprezie tego roku.

Do zawodów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych awansowały z Ogólnopolskiej listy Klasyfikacyjnej w grach pojedynczych i podwójnych dziewcząt, gdzie zajmowały czołowe miejsca.

W grze podwójnej dziewcząt  – Jaworska Emilia/Mietła  Edyta  rozstawione były z nr 1, natomiast druga para Morawska Kamila/ Machnik Magdalena/UKS Orbitek Straszęcin/ z nr 3/4.

Do zawodów finałowych w grach podwójnych  awansuje pierwsza ósemka z  listy klasyfikacyjnej oraz 16 debli z eliminacji międzywojewódzkich.

W 1/8 para Jaworska/Mietła pokonały zawodniczki UKS 2 Sobótka /woj.dolnośląskie/  2-0/21-14,21-10/

W ćwierćfinale spotkały się z deblem województwa podkarpackiego A.Mielniczek/G.Ślisz z UKS Orbitek Straszęcin wygrywając 2-0/21-11,21-19/.

W  półfinale zagrały z parą, którą reprezentowała koleżanka klubowa Kamila Morawska  z  Magdaleną Machnik/UKS Orbitek Straszęcin/.Mecz wygrała Jaworska/Mietła  2-1/21-18,14-21,21-14.awansując do finału po 47 minutach gry.

W finale spotkały się z parą Marczak Kornelia/Stanisz Joanna/nr3/4, gdzie nieznacznie uległy 1-2/14-21,21-18,19-21/ zdobywając srebrny medal.

Druga  para Kamila Morawska/Machnik Magdalena w drodze do półfinału pokonały kolejno debel z UKS Hubal Białystok  Kieżel I./Lenczewska J. 2-0/21-17,21-17/,a następnie parę z MKS Orlicz Suchedniów/woj.świętokrzyskie/ Łukasiak M.Obara P.nr 7/8/.2-0/21-15,21-10/. Dało im to w efekcie trzecie miejsce i brązowy medal ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Srebrny i brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt to ogromny sukces  małego klubu z Niepołomic.  Zawodniczki  od  8 lat trenują pod okiem Roberta Frasia .

W grze pojedynczej dziewcząt, gdzie startują 32 zawodniczki systemem pucharowym/16 z rankingu i 16 z eliminacji międzywojewódzkich/ najlepiej zaprezentowała się Edyta Mietła docierając do ćwierćfinału zajmując miejsce 5-8.

Pozostałe koleżanki Emilia Jaworska i Kamila Morawska zajęły miejsce 9-16,natomiast Justyna Rachowicz 17-32.

Dobre wyniki wszystkich startujących zawodniczek pozwoliły na zdobycie 20,5  punkta w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa  sportowego dzieci i młodzieży, co pozwoliło zająć   Spartakusowi  Niepołomice II miejsce w Polsce  w punktacji klubowej mistrzostw, zdobywając jednocześnie punkty dla Gminy Niepołomice

Powiatu Wielickiego i Województwa Małopolskiego.

To drugi spektakularny sukces dziewcząt z Niepołomic w sezonie 2012/2013.

Wcześniej w grudniu 2012 r.  dziewczęta  z  MKS Spartakus Niepołomice zdobyły srebrny  medal w Drużynowych  Mistrzostwach  Polski Juniorek Młodszych