Piłka nożna kończy sezon sportowy MKS Spartakus

2014-06-24
NUS 2013/2014  Sezon 2013/14

Zawody w piłce nożnej chłopców zakończyły XXII edycję rywalizacji szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice.

W zawodach piłki nożnej wystartowało 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Do wielkiego finału awansowali zawodnicy z SP Niepołomice, którzy w grupie pokonali wszystkich przeciwników nie tracą przy tym bramki oraz SP Podłęże, także wygrywając wszystkie mecze, tracąc tylko jedna bramkę. Finał był bardzo zaciętym spotkaniem, w którym minimalnie lepsi okazali się chłopcy z Niepołomic wygrywając 2-1.

W małym finale, czyli meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny SP Zabierzów Bocheński oraz Staniątki. Zwyciężyli wysoko 6-1 chłopcy z Zabierzowa Bocheńskiego.

Królem strzelców turnieju został zdecydowanie Daniel Roszpunda z SP Niepołomice, który zdobył w 4 meczach 13 bramek.

Na zawodach powiatowych naszą gminę reprezentowali chłopcy z SP Niepołomice, i choć wygrali 2 mecze i jeden zremisowali zajęli ostatecznie 3 miejsce.

XXII edycja rywalizacji została zakończona. W tym roku do rywalizacji wliczano 8 najlepszych wyników z 19 możliwych startów. Dodatkowe punkty można było uzyskać za udział w większą ilość startów w gminnych zawodach oraz za udział i sukcesy na dalszym szczeblu rozgrywek. To był kolejny ósmy  już rok (dokładnie od sezonu 2006/07), w którym o pierwsze miejsce rywalizowały te same dwie szkoły: SP Niepołomice oraz SP Podłęże.

Zwyciężyła SP Niepołomice, która sporo punktów zdobyła dzięki pływaniu, ponadto zwycięskie okazały się dziewczęta w koszykówce i piłce ręcznej, a chłopcy byli niepokonani w piłce nożnej zarówno na hali jak i na boisku. Drugie miejsce dla Podłęża, które wygrywało konkurencje biegowe, czwórbój oraz zawody w tenisie stołowym. Na trzecim uplasowała się SP Zabierzów Bocheński głównie dzięki mocnej ekipie chłopców, którzy wygrali w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną oraz dziewczętom najlepszym w biegach przełajowych. Czwarta SP Wola Batorska zwyciężała w siatkówce dziewcząt, a piąte wysokie miejsce tylko punkt za Wolą Batorską dla niedużej szkoły w Woli Zabierzowskiej, która aż w sześciu konkurencjach uplasowała się na podium.

Szczegółowe podsumowanie sezonu odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca.  Wszystkie wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie www.mksspartakus.pl

Serdeczne gratulacje dla  wszystkich uczestników rywalizacji i ich opiekunów – czyli nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych Miasta i Gminy Niepołomice.

SP  Niepołomice

Marek Burda