Piłka nożna szkół podstawowych

2015-05-19
NUS 2014/2015  Sezon 2014/15

Zawody w piłce nożnej na trawiastym boisku w Podłężu były kolejną imprezą sportową organizowaną w ramach rywalizacji szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice... I chociaż z założenia jest to turniej chłopców to w kilku drużynach bardzo udanie prezentowały się dziewczęta, które coraz chętniej kopią w piłkę.

W zawodach piłki nożnej wystartowało 9 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. gr I

1. Zakrzów 6pkt. bramki 4-1
2.Suchoraba 1 pkt. 1-2
3.Podłęże 1 pkt 2-4

gr II
1. SP Niepołomice 6 pkt. 8-1
2. Wola Batorska 3 pkt. 7-3
3. Wola Zabierzowska 0 pkt. 1-12

gr III
1. SP 3 Niepołomice-Podgrabie 6 pkt  6-1
2. Staniątki 3 pkt. 5-1
3. Zabierzów Bocheński 0 pkt. 1-10

Do półfinałów awansował zwycięzca grupy oraz drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym, którą okazała się SP Wola Batorska.

Wyniki półfinałów
Niepołomice - SP 3 Niepołomice-Podgrabie  5:0
Wola Batorska - Zakrzów 3:1
W wielkim finale chłopcy z SP Niepołomice pokonali drużynę z Woli Batorskiej 3-2 i zostali mistrzami Gminy Niepołomice.

W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 3 Niepołomice-Podgrabie okazała się lepsza od chłopców z Zakrzowa wygrywając 1-0.

Królem strzelców turnieju został Piotr Mazur z Woli Batorskiej, który zdobył 8 bramek. Po 6 bramek zdobyli Cieluch Krzysztof i Skocz Hubert (SP Niepołomice), a
5 bramek strzelił Filip Nowak  SP 3 Niepołomice-Podgrabie.

Marek Burda