PIŁKA NOŻNA także dla DZIEWCZĄT

2012-12-04
Sezon 2012/13

Halowa piłka nożna jest jedną z konkurencji rozgrywanych w ramach rywalizacji szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice

W piłkę grają nie tylko chłopcy, ale z równym powodzeniem i zaciętością także dziewczęta.

W gminnych zawodach dziewcząt, które odbyły się w Staniątkach na starcie stanęło 6 drużyn. Po rywalizacji w grupach cztery najlepsze zespoły zagrały w półfinałach. W pierwszym Staniątki po dogrywce pokonały Zakrzów 3-1, w drugim SP Niepołomice 4-0 pokonały drużynę Woli Zabierzowskiej.

W finale rozpędzona drużyna z Niepołomic nie dała szans gospodyniom wygrywając 4-1. W meczu o 3 miejsce lepsze okazały się dziewczęta z Zakrzowa, które 2-0 wygrały z Wolą Zabierzowską.

Do zawodów chłopców zgłosiło się 8 drużyn. W meczach półfinałowych spotkali się chłopcy z Zabierzowa Bocheńskiego ze Staniątkami (3-1 wygrali Zabierzowianie), oraz Staniątki z Suchorabą (2-1 dla Staniątek). W wielkim finale Staniątki 2-1 pokonały Sp Zabierzów Bocheński, a w meczu o 3 miejsce drużyna z Podłęża okazała się lepsza od Suchoraby  zwyciężając 4-1. Królem strzelców turnieju został Michał Żychowicz z Podłęża zdobywając 6 bramek.

A oto ostateczna kolejność w turniejach:

Dziewczęta                                                                Chłopcy

SP Niepołomice

Zakrzów

Suchoraba

5-6.

5-6.

Zakrzów

SP  N-ce

Do zawodów powiatowych awansowali zwycięzcy rywalizacji. Na tym etapie 3 miejsce zdobyli chłopcy ze Staniątek, a dziewczęta z Niepołomic wywalczyły 4 lokatę.

Marek Burda