Piłka ręczna fajna jest

2013-04-26
Sezon 2012/13

Rywalizacja o miano najbardziej Usportowionej Szkoły Gminy Niepołomice nabiera tempa. Koleje zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców rozegrano w Niepołomickiej podstawówce. Uczestniczyło w sumie 12 zespołów.

Chłopcy z SP Niepołomice nie okazali się gościnni i zdecydowanie wygrali zawody, pokonując w finale SP Podłęże 8-1. W meczu o trzecie miejsce Zakrzów pokonał 4-3 Staniątki.

Wśród dziewcząt rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Po remisie 3-3 w decydującym meczu pomiędzy SP Zakrzów i SP Niepołomice ostatecznym zwycięzcom turnieju, dzięki lepszej różnicy bramek, została ta druga drużyna. Trzecie miejsce zdobyły dziewczęta z Podłęża.

Oto ostateczne wyniki rywalizacji oraz punkty zdobyte w rywalizacji na „Najbardziej Usportowioną Szkołę”:

Dziewczęta                                                                                         Chłopcy

SP  N-ce

15 p.

SP  N-ce

15 p.

Zakrzów

13 p.

13 p.

12 p.

Zakrzów

12 p.

11 p.

11 p.

10 p.

5-6.

Zabierzów Bocheński Zagórze

9,5 p.

8 p.

W zawodach powiatowych w Wieliczce naszą Gminę reprezentowali zawodnicy i zawodniczki z SP Niepołomice. Chłopcy zdobyli na tych zawodach drugie miejsce, a dziewczęta uplasowały się na szóstej pozycji.