Sukcesy po tie-breakach

2017-12-13
NUS 2017/18  Sezon 2017/18

W Szkole Podstawowej w NiepoÅ‚omicach na Jazach rozegrano zawody w mini piÅ‚ce siatkowej dziewczÄ…t i chÅ‚opców w ramach rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej SzkoÅ‚y Miasta i Gminy NiepoÅ‚omice, którego organizatorem jest MKS Spartakus.

Na trzech boiskach rywalizowaÅ‚o w sumie 12 drużyn, które najpierw rozegraÅ‚y mecze w grupach systemem każdy z każdym, a potem w stworzonej grupie finaÅ‚owej. Spotkania byÅ‚y bardzo zaciÄ™te. Wiele pojedynków rozstrzygnęło siÄ™ dopiero w tie-breaku.

WÅ›ród dziewczÄ…t najlepszÄ… drużynÄ… zostaÅ‚a SP Zagórze, która okazaÅ‚a siÄ™ niepokonana w grupie finaÅ‚owej. Zaraz za niÄ… uplasowaÅ‚y siÄ™ szkoÅ‚y niepoÅ‚omickie SP NiepoÅ‚omice oraz SSP NiepoÅ‚omice-Jazy.

ChÅ‚opcy stoczyli jeszcze bardziej wyrównanÄ… i zaciÄ™tÄ… rywalizacjÄ™ z której zwyciÄ™sko wyszli uczniowie SSP NiepoÅ‚omice-Jazy. W pokonanym polu zostawili oni kolegów z SP NiepoÅ‚omice oraz Zabierzowa BocheÅ„skiego.

TytuÅ‚ najlepszej zawodniczki turnieju powÄ™drowaÅ‚ do Emilia Sala z SP Zagórze, a statuetkÄ™ dla najlepszego zawodnika zdobyÅ‚ Wiktor LemaÅ„ski z SSP NiepoÅ‚omice-Jazy.

W zawodach powiatowych w Wieliczce naszÄ… GminÄ™ reprezentowali zwyciÄ™zcy. Zawodnicy SSP NiepoÅ‚omice-Jazy zajÄ™li wysokÄ… druga lokatÄ™, a dziewczÄ™ta z SP Zagórze, walczÄ…c dzielnie ukoÅ„czyÅ‚y rywalizacjÄ™ tuż za podium zajmujÄ…c 4 miejsce.

Marek Burda