Sztafetowe biegi przełajowe

2015-04-16
NUS 2014/2015  Sezon 2014/15

Piękna sceneria Niepołomickiej Puszczy, gdzie na co dzień można spotkać wiele biegających osób, jest wspaniałym miejscem do rozgrywania zawodów biegowych. W tym miejscu MKS Spartakus zorganizował kolejne zawody w ramach rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” w sztafetowych biegach przełajowych.

W pięknej słonecznej pogodzie dziewięcioosobowe drużyny miały do przebiegnięcia  dziewięć okrążeń. (dla każdej z dziewcząt to  ok. 600 m., a dla chłopców ok. 1000 m.). Sztafety składały się z trzech osób z klasy czwartej, trzech z piątej i trzech z szóstej.

Rywalizację wśród dziewcząt wygrała drużyna z Podłęża, która okazała się najszybsza osiągając czas 17,19 min. i o kilkanaście sekund wyprzedziła drużynę SP Niepołomice (17,33 min.) oraz SP Zakrzów (18,32).

W sztafecie chłopców wygrała ekipa z SP Niepołomice 33,19 min. wyprzedzając SP Podłęże (34,44 min.) i SP Zakrzów (38,08).

Po dwie najlepsze drużyny uzyskały awans do zawodów powiatowych. Tam też liczymy na dobre wyniki.

Marek Burda,