Zakończony XXI sezon sportowy MKS Spartakus

2013-06-20
Sezon 2012/13

Zawody w czwórboju lekkoatletycznym oraz w piłce nożnej chłopców zakończyły XXI rywalizację szkół podstawowych o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły” Miasta i Gminy Niepołomice.

W zawodach w czwórboju, które odbyły się z Zabierzowie Bocheńskim zwyciężyli wśród dziewcząt SP Zakrzów, wśród chłopców SP Niepołomice. Następnie zwycięzcy rywalizowali w zawodach na szczeblu powiatowym, gdzie chłopcy z SP Niepołomice zajęli 4 miejsce, a drużyny chłopców i dziewcząt z Zakrzowa zajęły szóste lokaty.

W zawodach piłki nożnej wystartowało 9 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Do półfinału awansowali zawodnicy z SP Niepołomice, którzy w tej rundzie pokonali Staniątki 2-0. W drugim półfinale Podłęże pokonało Zakrzów 4-1.

Bardzo zacięta była rywalizacja w finale Podłęże – SP Niepołomice , w której pomimo kilku doskonałych sytuacji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęli na swoja korzyść chłopcy z Podłęża zwyciężając 3-2.  W meczu o 3 miejsce Staniątki pokonały 2-0 Zakrzów. Królem strzelców turnieju zostały 2 osoby: Marcin Piszczek ze Staniątek i Adrian Czekaj z Zakrzowa, którzy zdobyli po 6 bramek.

Na zawodach powiatowych naszą gminę reprezentowali chłopcy z Podłęża, zajmując w nich 4 miejsce.

XXI edycja rywalizacji została zakończona. W tym roku do rywalizacji wliczano 6 najlepszych wyników z 14 możliwych startów. Dodatkowe punkty można było uzyskać za udział w większą ilość startów w gminnych zawodach oraz za udział i sukcesy na dalszym szczeblu rozgrywek. To był kolejny siódmy już rok (dokładnie od sezonu 2006/07), w którym o pierwsze miejsce rywalizowały te same dwie szkoły: SP Niepołomice oraz SP Podłęże. Jak wcześniej tak i tym razem zwyciężyła SP Niepołomice, jednak wielkie słowa uznania należą się dla Podłęża, które cały czas deptało po piętach niepołomickiej podstawówce. Trzecie miejsce w rywalizacji zdobyła SP Wola Batorska. Na czwartym miejscu uplasował się Zabierzów Bocheński, a na piątym Zakrzów

W tym roku było kilka spektakularnych sukcesów sportowych uczniów ze szkół podstawowych Gminy Niepołomice. Największe sukcesy indywidualnie odnieśli w tym roku: Marek Henke (SP Niepołomice), który okazał się najlepszy w Województwie Małopolskim w pływaniu stylem motylkowym, drugie miejsce także w Wojewódzkich finałach zawodów pływackim w stylu klasycznym zdobył Paweł Kudela z Podłęża. Obaj zawodnicy wcześniej wygrali rywalizację na etapie gminnym i powiatowym. Drużynowo tradycyjnie już bardzo dobrze spisali się badmintoniści z SP Niepołomice. Chłopcy zdobyli Mistrzostwo Małopolski (Gałan Karol, Nawrocki Jakub, Guńka Robert, Palmowski Jakub), a dziewczęta zajęły 3 miejsce w województwie (Przeniosło Natalia, Kura Kinga, Stokłosa Marlena).

Szczegółowe podsumowanie sezonu odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca.  Wszystkie wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie www.mksspartakus.pl

Serdeczne gratulacje dla  wszystkich uczestników rywalizacji i ich opiekunów – czyli nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych Miasta i Gminy Niepołomice.

SP  Niepołomice

92,5