Powiatowy Turniej Piłki Nożnej kobiet i mężczyzn: Plakat

Piłkarska hala

W turnieju organizowanym prze MKS Spartakus Niepołomice przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieliczce uczestniczyły drużyny szkół podstawowych i gimnazjów. Rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Niepołomicach zapełniła się amatorami piłki nożnej. A że ci amatorzy całkiem dobrze radzili sobie z piłką gry były bardzo ciekawe.

W finale szkół podstawowych spotkały się drużyny Cracovii i Kakaowe Oczka. Lepsi w stosunku 4-0 okazali się chłopcy, którzy nazwę drużyny zaczerpnęli od pierwszoligowca z Krakowa. Trzecie miejsce zajęła ekipa FC Podwórko, która w tzw. małym finale pokonała FC Barcelonę 5-1.  Królem strzelców turnieju został z 23 trafieniami Tomasz Drabik (Cracovia), a tytułem najlepszego bramkarza nagrodzono Karola Kanię z Kakaowych Oczek.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Białe Gwiazdy, które ograły Diablice. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Pikuś Glancuś. Królową strzelców została Aneta Lembas, a najlepszą bramkarką Anna Nadajczyk (obie Białe Gwiazdy).

W kategorii gimnazjalistów pierwsze miejsce przypadło Pentagramowi Jazy, który tylko lepsza różnicą bramek wyprzedził Harnaś Team. Trzecią lokatę zdobyła drużyna WKS Kszoki. Królem strzelców został Żarnik Przemysław (Pentagram), a najlepszym bramkarzem Kamil Siwek (Harnaś).

Zawody prowadzili Robert Fraś i Marek Burda.