Powiatowy Turniej Siatkówki: Plakat

Moda na siatkówkę

MKS Spartakus Niepołomice był organizatorem Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej. Przez dwa dni sala gimnastyczna SP N-ce wypełniona była grającymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. A, że siatkówka przeżywa teraz okres dużej popularności i frekwencja na zawodach była duża. Co ciekawe do turnieju zgłosiło się o wiele więcej drużyn dziewcząt niż chłopców. Przyczyną był zapewne fakt, że w ten sam weekend nasza narodowa drużyna siatkarek walczyła o medale Mistrzostw Europy.

Turniej rozegrano w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i osób dorosłych. Wystartowały 202 osoby z terenu powiatu wielickiego. Umiejętności uczestników należy ocenić bardzo wysoko, nie wzięły się one zapewne tylko z oglądania zmagań siatkarek w telewizji. Zawody pozwoliły na sprawdzenie tych umiejętności. A ponieważ najlepsze drużyny prezentowały już bardzo profesjonalną siatkówkę, kto wie czy nie ma wśród nich następców Małgorzaty Glinki czy Doroty Świeniewicz. Bylibyśmy dumni. Turniej dofinansowało Starostwo Powiatowe w Wieliczce.

O  to jak przedstawiały się wyniki:

SZKOŁY PODSTAWOWE -

DZIEWCZĘTA

1.SP 3 WIELICZKA /Dobrowolska K,Litwińska J,Bałucka I, Stryszowska A/

2.Błękitni Podstolice

3.Słoneczka Zagórze

CHŁOPCY

1.PIRUSY NIEPOŁOMICE /Drabik T,Perdał P,Piskorski M,Lis T/

2.KS WOLA BATORSKA

3.VULKANO

DZIEWCZĘTA

1.ATOMÓWKI WIELICZKA /Ślusarz K,Mokrzycka J,Hankus Z,Nowak M/