Ferie: Kalendarz Turniej tenisa stołowego Wyniki Zdjęcia

V Zimowego Otwartego

Turnieju Tenisa Stołowego

Zabierzów Bocheński 2005

W Zabierzowie Bocheńskim już od 5 lat końcówka ferii wygląda bardzo podobnie. Wszyscy spotykają się przy stołach pingpongowych, aby przez dwa dni zaznać smaku  sportowej rywalizacji Organizowany turniej cieszy się dużym zainteresowaniem, wielu amatorów tenisa stołowego odwiedza w tym czasie Szkołę Podstawową z terenu powiatu wielickiego jak i z Krakowa, Tymbarku, a nawet Alwernii. Można tu bardzo miło i pożytecznie spędzić czas a sportowa rywalizacja stoi na naprawdę dobrym poziomie.

Pierwszy dzień to rozgrywki w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz popołudniu kwintesencja całego turnieju, czyli turniej rodzinny. Rywalizują w nim rodzice wspólnie z dziećmi, i taki właśnie aktywny rodzinny wypoczynek jest naczelnym celem tego turnieju. Wspólne spotkanie przy stole, wspólne sportowe emocje to coś co bardzo pomaga we wzajemnym porozumieniu w rodzinach. Kto nie gra ten przychodzi dopingować swoich bliskich, a to też bardzo pomaga, często nawet uskrzydla. Tak było z Jackiem Grzegorzkiem, który po przegraniu pierwszego pojedynku wygrał następnych siedem wspierany przez swoją rodzinę, by na końcu zrewanżować się osobie z którą na początku przegrał i zająć bardzo wysokie 5 miejsce tej 50 osobowej grupie mężczyzn i chłopców grającej w turnieju otwartym.

Drugi dzień to turniej otwarty w którym rywalizują mali z dużymi, starsi z młodszymi i bardzo ciekawie to wygląda.

Tytuły mistrzów w turnieju obronili w tym roku co nie było wcale łatwe Włodzimierz Michałowski w turnieju otwartym, Ewelina Kluba w grupie kadetek oraz Ewelina wspólnie z ojcem Krzysztofem Klubą w turnieju rodzinnym. W pozostałych kategoriach mamy nowych mistrzów.

Dla trzech najlepszych w każdej kategorii były puchary oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane dzięki życzliwym sponsorom:

Burmistrzowi M. i Gm. Niepołomice Stanisławowi Kracikowi, oraz lokalnym sponsorom, którymi byli:

Sklep Spożywczy „Juhas” Józef i Czesława Grzegorzek  Zabierzów Bocheński,

Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska"  Niepołomice,

Sklep Wielobranżowy  Edward Wnęk Zabierzów Bocheński

Firma poligraficzna Mirosław Jaskółka Zabierzów Bocheński

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych kategoriach.

"Żacy" do IV klasy szkoły podstawowej

Bejska Agata

Gurgul Bartłomiej