Strona główna O Klubie Rywalizacja Szkół Sekcje Galeria Archiwum

MKS „SPARTAKUS” - rok założenia 1995

Sprawozdanie merytoryczne

1.      Sekcje sportowe:

W klubie regularnie ćwiczy 295 osób (194 mężczyzn i 101 kobiet.). Prowadzone jest szkolenie w następujących sekcjach:

Sekcja

Ilość ćwiczących

Karate tradycyjne

Badminton

Piłka nożna chłopców

Piłka nożna dziewcząt

Tenis stołowy

2.      „Najbardziej Usportowiona Szkoła”

MKS „Spartakus” prowadzi regularną gminną rywalizację o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły, w której uczestniczą wszystkie (10) szkoły podstawowe w Gminie. Rywalizacja prowadzona jest już dwunasty rok i ma stałe miejsce w  kalendarzu wydarzeń sportowych. Każde zawody są punktowane prowadzony jest ranking szkół, a na koniec roku szkolnego następuje podsumowanie rywalizacji i wręczane są nagrody w postaci sprzętu sportowego. W roku 2004 w naszej rywalizacji uczestniczyło 1376 osób (772 chł., 604 dz.). Zawody rozgrywane są w następujących dyscyplinach: indywidualne biegi przełajowe, piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, gry i zabawy, piłka ręczna, sztafetowe biegi przełajowe, piłka nożna i czwórbój lekkoatletyczny. Najlepsze osoby lub drużyny w Gminie reprezentują nas na kolejnych szczeblach zawodów powiatowych, rejonowych i wojewódzkich.

3.      Najważniejsze osiągnięcia sportowe w roku 2004:

Badminton - I m. w województwie dziewcząt SP  N-ce

-  I  m. w województwie chłopców SP N-ce

Koszykówka  dziewcząt- 4 m. w województwie SP nr 2 N-ce

Tenis stołowy - finał wojewódzki Julity Paluch

Indywidualne biegi przełajowe - 15 osób w finałach wojewódzkich

Piłka siatkowa - 1 miejsce w powiecie - Wola Batorska

Piłka nożna chłopców - 5 miejsce w finałach wojewódzkich - S.P.3 Niepołomice

Karate tradycyjne -brązowy medal Mistrzostw Świata i brązowy medal Mistrzostw  Europy, Mistrzostwa Polski - 3 brązowe medale; Mistrzostwa Polski Juniorów - brązowy medal oraz 6 i 7 miejsce; Puchar Polski dzieci - 3 m.; Akademickie Mistrzostwa Polski - 2 x srebrny medal; Wojewódzki turniej karate - 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale.

4.      Organizacja imprez sportowych:

MKS „Spartakus” organizuje szereg imprez sportowych o charakterze otwartym dla uczniów oraz mieszkańców gminy. W roku 2004 były to kilkukrotne turnieje badmintona (z okazji Dnia Niepodległości, Dni Niepołomic), tenisa stołowego (w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej), piłki nożnej dziewcząt, piłki nożnej chłopców, siatkówki plażowej, miting lekkoatletyczny, biegi uliczne z okazji Dni Niepołomic i Święta Niepodległości. Ponadto regularnie organizowane są zajęcia sportowe w soboty dla uczniów „Sportowe Soboty Spartakusa”,  zagospodarowywane  są ferie zimowe, a latem dzieci wyjeżdżają na organizowane przez nas obozy sportowe.

Strona zoptymalizowana do rozdzielczoci 1024x768       autor: jasonj