Medale Mistrzostw Małopolski w badmintonie rozdane

2017-03-31
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona

W miniony weekend w Niepołomicach zostały rozegrane Mistrzostwa Małopolski  w badmintonie.  W turnieju uczestniczyło blisko 140 zawodników z  dziewięciu klubów województwa : UKS KSBad Kraków, AZS AGH Kraków, MKS KSOS Kraków, UMKS Junis Szczucin, UKS Orliki Ropica Polska, Cross Tomice, UKS Lider Siercza,  UKS Gryf Pleśna oraz  MKS Spartakus Niepołomice.  Barwy Spartakusa reprezentowało aż 36 badmintonistów:  Dzieci: Anna Bobowski, Zofia Czapczyńska, Hanna Małecka, Zofia Krechowiecka, Adam Burda, Jakub Ferens, Hubert Janczyk, Szymon Burzyński, Jan Brak. Kategoria żacy: Ewelina Ostafin, Zuzanna Mastalerz, Anita Iskrzycka, Dalia Szczurek, Maciej Nawrocki, Maciej Gałan, Patryk Paś, Hubert Małecki, Maciej Pijanowski, Bartłomiej Ulanecki. Młodzik młodszy: Kinga Kura, Weronika Kapała, Julia Więcław, Dominika Kalisz, Wiktoria Frąś, Aleksandra Gwóźdź, Zuzanna Burzyńska,  Paweł Mucha, Olaf Majchrowski, Krzysztof Omilianowski, Filip Matyjewicz, Jakub Augustynek, Piotr Sladkowski.

W kategorii juniora młodszego wystąpili Weronika Kubala, Jakub Nawrocki oraz Robert Guńka. W kategorii open wystartował Grzegorz Fraś. Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawowali  Robert Fraś, Kamilla Sagan- Gałązka oraz Michał Siwek.  Jak zwykle turniejowe emocje sięgały zenitu, nie rzadko mecze wygrywane były różnicą jednego punktu w trzecim secie.  Turniej sprawnie przeprowadził sędzia główny Polskiego Związku Badmintona- Piotr Skrzek. Już w sobotę poznaliśmy pierwszych medalistów turnieju. W dzieciach Mistrzostwo Małopolski zdobyła Ania Bobowski MKS  Spartakus Niepołomice!! Brązowy medal wywalczyła Zosia Czapczyńska. Wśród chłopców vice mistrzostwo zdobył Hubert Janczyk, z brązowym krążkiem rywalizację zakończył Adam Burda.

W kategorii żaków Maciej Gałan zdobył srebrny medal, a brązowy krążek Maciej Nawrocki. Wspaniale zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy, niektórzy otarli się o przysłowiowe pudło, niektórzy swoich sił próbowali pierwszy raz: Hania Małecka, Zosia Krechowiecka, Jaś Brak. W niedzielę rozdaliśmy medale w kategorii młodzik młodszy Paweł Mucha stanął na trzecim stopniu podium. W kategorii junior młodszy Jakub Nawrocki srebro, Robert Guńka brąz, Weronika Kubala srebro. W kategorii open w grze pojedynczej trenerzy Kamilla Sagan-Gałązka oraz Michał Siwek wywalczyli srebrne medale. W grze mieszanej w/w para musiała zadowolić się drugim miejscem , w finale pokonali ich zawodnicy Jakub Nawrock/ Stanisława Gruszczyńska . Weronika Kubala w mikście z Mariuszem Tochowicz zdobyli brązowy medal. W grze podwójnej mężczyzn mistrzostwo małopolski wywalczyli  Robert Guńka/Jakub Nawrocki w finale pokonując parę Michał Siwek/Grzegorz Fraś. W grze podwójnej kobiet złoto dla Kinga Kura/Weronika Kapała, srebrny medal Wiktoria Frąś/Aleksandra Gwóźdź.  W turnieju zdobyliśmy cztery złote medale, dziewięć srebrnych oraz sześć brązowych. Turniej zorganizowany został przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.