Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych w Żyrakowie

2017-03-23
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona

Tym razem badmintoniści z Niepołomickiego klubu  wystartowali w ogólnopolskim turnieju zorganizowanym na Podkarpaciu.  MKS Spartakus Niepołomice pod wodzą trenera Roberta Frasia wystąpił w składzie: dziewczęta:  Kinga Kura, Weronika Kapała, Wiktoria Frąś, Aleksandra Gwóźdź, Aleksandra Pasieka; chłopcy: Paweł Mucha, Maciej Gałan, Maciej Nawrocki, Krzysztof Omilianowski.

Najlepiej zaprezentował się Paweł Mucha, który wraz z Arkadiuszem Dydyńskim zdobył złoty medal w grze podwójnej. W grze pojedynczej Paweł,  po wyjściu z grupy odpadł w ćwierćfinale zajmując tym samym miejsca w pierwszej ósemce.  Dobrze zaprezentował się również nasz mikst, Paweł Mucha /Kinga Kura po zwycięstwie w fazie pucharowej został zatrzymany przez parę z Głubczyc na poziomie ćwierćfinału. Mimo iż pozostałym zawodnikom nie udało się przejść do fazy pucharowej turnieju to każdy z nich nie pozostał bez wygranego meczu.

Udział w turnieju niepołomickich badmintonistów odbył się przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.