Perły Małopolski z sukcesami dla grupy „Niepołomice Biegają”

2014-04-23
Sekcja biegowa  Sezon 2013/14

Ojcowski Park Narodowy to przepiękne miejsce do odpoczynku, zwiedzania i.... biegania. 13 kwietnia 2014 „Perły Małopolski” otworzyły swój cykl biegowy w Skale na kilku dystansach. Trasa biegów wiodła pięknymi ścieżkami Ojcowa, które na zmianę pozwalały ustanawiać biegaczom nowe rekordy życiowe na kolejnych kilometrach, a następnie stawały się bardzo wyczerpujące i trudne do pokonania. Jedno pozostawało w nich niezmienne – piękna przyroda.

Członkowie grupy „Niepołomice biegają” startowali na dystansie 10 i 21 km. Również dzieci zaliczyły swoje biegi w odpowiednio dobranych dla siebie kategoriach wiekowych.

„Zawody z Skale mogę zaliczyć do bardzo udanych, bo choć jestem wciąż początkującym amatorem biegania, to jednak pokonałam dystans 10 km w dobrym czasie i zajęłam 10 miejsce wśród kobiet, a w kategorii OPEN na 295 zawodników do mety dobiegłam jako 83, pozostawiając w tyle wielu facetów :) Mam medal i ogromną satysfakcję, podobnie jak córka, której całkiem nieźle poszło w zawodach dla dzieci” – wspomina Agnieszka Lisowska-Woś, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 3 miejsce.

„Po raz drugi startowałam w Ojcowskim Parku Narodowym, więc miałam szansę porównać swoją formę do tej z zeszłego roku. To był dobrze przepracowany rok pod kierunkiem trenera, Ilyi Markova. Poprawiłam swój czas o 20 minut. Górki, które rok temu wydawały mi się ogromnie strome i pod które podchodziłam, tym razem pokonałam biegiem, dziwiąc się, dlaczego wcześniej mnie tak przerażały. Na metę przybiegłam jako 9 kobieta i trzecia w swojej kategorii – podsumowuje Kamila Gruszka, która startowała w półmaratonie.

Biegacze sekcji biegowej, trenujący z Ilyą Markovem, na mecie meldowali się w dobrej formie. Dzieci, z dumą nosiły na szyi medale. Już teraz wszyscy zapowiadają starty w kolejnych górskich biegach cyklu „Perły Małopolski”, które odbywają się w małopolskich parkach narodowych. Przed nami jeszcze Pieniny, Gorce, Babia Góra i Tatry. Wierzymy, że z kolejnych biegach członkowie sekcji również zawalczą o dobre miejsca i czasy.