facebook
MKS Spartakus Niepołomice

Pierwsze medale młodzików młodszych ze Spartakusa na Ogólnopolskich Turniejach Badmintona

2016-11-10
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona

Zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice od początku sezonu toczą twardą rywalizację o punkty na ogólnopolską listę klasyfikacyjną. Pozwoli ona zakwalifikować się do walki o Mistrzostwo Polski.

Pierwsze rozgrywki  w Olsztynie (1.10.2016) sprawiły nam miłą niespodziankę, gdyż po rocznej przerwie w treningach Paweł Mucha zajął miejsce w pierwszej ósemce turnieju. Na pierwsze medale przyszedł czas na turnieju w Żyrakowie. Paweł Mucha aż trzykrotnie stawał na podium. Wraz ze swoją klubową partnerką Kinga Kurą w grze mieszanej zajęli miejsce trzecie. Również trzecie miejsce udało mu się zdobyć w grze pojedynczej. W grze podwójnej Paweł wraz z Arkadiuszem Dydyńskim zdobyli srebro.

Niedługo potem Paweł wystartował na bardzo prestiżowym turnieju MAZOVIA JUNIOR CUP, gdzie spośród 60-ciu singlistów uplasował się na miejscu 9-16. Na turnieju w Suchedniowie 22.10.2016 świetnie zaprezentowały się dziewczęta Kinga Kura/Weronika Kapała, gdzie w grze podwójnej wywalczyły brąz. Dobrze również spisał się nasz mikst Paweł z Kingą również zajęli miejsce trzecie. W grze pojedynczej tym razem Paweł zaraz za podium.

Brawo za świetny początek sezonu, daje on nadzieję na kolejne sukcesy.