MKS Spartakus Niepołomice

Badminton na Dzień Niepodległości

2016-11-18
Sezon 2016/2017  Sekcja badmintona

W Niepołomicach po raz szesnasty uczczono Dzień Niepodległości turniejem badmintona. W tym roku dopisali uczestnicy, którzy z wielu miejsc na terenie całej Małopolski, bardzo licznie pojawili się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Przed rozpoczęciem gier wręczono statuetki dla najlepszych zawodników z ubiegłego sezonu sportowego 2015/16 w poszczególnych kategoriach wiekowych. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. Jakub Nawrocki z MKS Spartakus Niepołomice.

Turniej rozgrywany był we wszystkich kategoriach wiekowych od dzieci przez młodzików po kategorię open. Wystąpiło osiem klubów z województwa małopolskiego: UKS Orliki Ropica Polska, UMKS Junis Szczucin, UKS Lider Siercza, MKS KSOS Kraków, AZS AGH Kraków, UKS Gryf Pleśna, UKS Cross Tomice, UKS KSBad Kraków oraz gospodarz turnieju MKS Spartakus Niepołomice.

MKS Spartakus reprezentowała liczna grupa 35 zawodników: kategoria dzieci: Anna Bobowski, Zosia Czapczyńska, Wiktoria Brak, Burda Adam, Szymon Burzyński, Karol Pyrlik, Hubert Janczyk, żacy: Ewelina Ostafin, Zuzanna Mastalerz, Maciej Gałan, Maciej Nawrocki, Piotr Krechowiecki, Patryk Paś, Miłosz Bednarski, Hubert Małecki, młodzik młodszy: Kinga Kura, Ola Gwóźdź, Ola Pasieka, Zuzanna Burzyńska, Julia Więcław, Emilia Głowa, Weronika Kapała, Oliwia Sudoł, Paweł Mucha, Damian Papadopoulos, Krzysztof Omilianowski, Olaf Majchrowski, Grzegorz Kalisz, Jakub Augustynek, Weronika Kubala, Kuba Nawrocki, Grzegorz Fraś, Tomasz Fraś, Maciej Fraś.

Po wielu zaciętych i emocjonujących pojedynkach na korcie wyłoniono medalistów. W ich gronie znaleźli się badmintoniści z Niepołomic. W kategorii dzieci Ania Bobowski wygrała turniej i zdobyła złoty medal, w tej samej kategorii Zosia Czapczyńska zakończyła rywalizację na miejscu trzecim. W turnieju chłopców zabłysnął Hubert Janczyk (turniejowy debiut) zajął miejsce drugie, zaraz za nim na trzecim miejscu Adam Burda. W żakach wspaniała dyspozycja Maćka Gałana pozwoliła mu wywalczyć pierwsze miejsce, a na trzecim stopniu podium stanął Maciek Nawrocki. W turnieju młodzika młodszego Paweł Mucha na miejscu drugim, wśród dziewcząt Kinga Kura na miejscu trzecim. W kategorii open Weronika Kubala miejsce trzecie, wśród nagrodzonych mężczyzn znaleźli się Jakub Nawrocki złoty medal, Grzegorz oraz Tomasz Fraś na miejscu trzecim.

Podsumowując MKS Spartakus zdobył 3 złote medale, 2 srebrne oraz 7 brązowych. To bardzo dobry wynik naszych reprezentantów na co dzień trenujących pod okiem Roberta Frasia i Kamilli Sagan-Gałązki. Gratulujemy wszystkim medalistom osiągniętych wyników, wszystkim pozostałym dziękujemy za wspaniałego ducha walki, a kibicom za doping. Do zobaczenia za rok. Impreza jak co roku finansowana była ze środków ze Starostwa Powiatowego w Wieliczce.