Piłka nożna dla chłopców i dziewcząt

2016-12-15
NUS 2016/2017  Sezon 2016/2017

W sali gimnastycznej niepołomickiej Szkoły podstawowej rozegrano zawody w halowej piłce nożnej dla chłopców i dziewcząt. Wystartowało 8 drużyn chłopców i 2 dziewcząt.

Po ciekawych meczach w grupach do finału chłopców awansowały szkoły z Niepołomic. W decydującym o tytule mistrza Gminy Niepołomice meczu zawodnicy SP nr 3 Niepołomice pokonali SP Niepołomice 2-1. Mecz o trzecie miejsce był równie zacięty i ostatecznie Podłęże pokonało Zabierzów Bocheński 3-2.

Dziewczęta z SP Niepołomice zwyciężyły swoje koleżanki z SP Zabierzów Bocheński 5-2 i zostały mistrzyniami Gminy.

W zawodach powiatowych  dziewczęta z Niepołomic dzielnie walczyły, niestety dwa minimalnie przegrane mecze spowodowały, że ostatecznie zajęły 4 miejsce. Chłopcy z SP 3 Niepołomice zajęli 5 lokatę.

Zawody były rozgrywane w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Usportowionej Szkoły Miasta i Gminy Niepołomice.

Marek Burda