ZŁOTO DLA EDYTY MIETŁY z MKS Spartakus Niepołomice

2014-04-17
Sekcja badmintona  Sezon 2013/14

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski  Juniorów w badmintonie  Edyta Mietła zawodniczka    MKS Spartakus Niepołomice osiągnęła swój życiowy sukces zdobywając złoty medal w grze podwójnej kobiet.

Zawody te zostały rozegrane w Pszczynie w dniach 10-13.04.2014r. Startowało w nich 208 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Po wygranych grach eliminacyjnych w półfinale Edyta wraz ze swoją partnerką Aleksandrą Paprzycką /MKB Lednik Miastko/ spotkały się z rozstawioną nr 1 parą: Dianą Głowacką/LUKS Księżyno/ i Pauliną Kaczorowską/KS Chojnik Jelenia Góra/. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 (21-17,25-23).

W finale po 42 minutach gry Mietła/Paprzycka pokonały debel kobiet z Podkarpacia: Katarzynę Kutachę /UKS Start Widełka/ i Joannę Stanisz / UKS Sokół Ropczyce/ 2-1 (21-14,18-21,22-20).

Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący a o zwycięstwie zadecydowało opanowanie zawodniczek w ostatnich akcjach gry. Dziewczyny prezentowały przez cały trzydniowy turniej wysoki poziom sportowy pod względem psychomotorycznym, technicznym, taktycznym oraz wolicjonalnym.

Podczas dekoracji złote medalistki wraz ze swoim trenerem Robertem Frasiem nie kryły wzruszenia i radości. Sukces ten był podsumowaniem ciężkiej pracy treningowej w sezonie sportowym 2013/2014 w kategorii juniorów.