Strona główna O Klubie Rywalizacja Szkół Sekcje Galeria Archiwum

e-mail: poczta@karate.niepolomice.com

www.karate.niepolomice.com

HISTORIA KLUBU:

Sekcja Karate Tradycyjnego powstaÅ‚a przy MiÄ™dzyszkolnym Klubie Sportowym "Spartakus", który zrzeszony zostaÅ‚ w Polskim ZwiÄ…zku Karate Tradycyjnego, rozpoczęła swojÄ… dziaÅ‚alność w 1996 roku z inicjatywy sensei PawÅ‚a Janusza.W 1996 roku zaczÄ™liÅ›my treningi z grupÄ… 30 osobowÄ…, obecnie ćwiczy ok. 300 osób w wieku od czwartego  do pięćdziesiÄ…tego roku życia. Od roku 1999 przeprowadzonych zostaÅ‚o ponad 600 pozytywnie zdanych egzaminów na stopnie uczniowskie. Nasz klub mimo niedÅ‚ugiego stażu staÅ‚ siÄ™ najbardziej medalowÄ… dyscyplinÄ… w NiepoÅ‚omicach Jednym z zadaÅ„  naszego klubu jest propagowanie Karate Tradycyjnego nie tylko wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży, ale także  wÅ›ród dorosÅ‚ych.  Poza prowadzonymi w ciÄ…gu roku  treningami organizujemy obozy szkoleniowo-wypoczynkowe  oraz Letnie i Zimowe Akademie Karate Tradycyjnego. Każdego roku bierze w nich udziaÅ‚ ok. 150 dzieci i mÅ‚odzieży.

SUKCESY:

Wśród zawodników naszego klubu znajduje się wielu medalistów Mistrzostw Polski jak również Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych.Za osiągnięte sukcesy Klub

otrzymaÅ‚ od PZKT profesjonalnÄ… matÄ™ o wartoÅ›ci 40 tys. zÅ‚. ByÅ‚ też organizatorem najwiÄ™kszego  miÄ™dzynarodowego zgrupowania Gasshuku 2005r. w którym wzięło udziaÅ‚ ok. 400 karateków z caÅ‚ego Å›wiata. Gasshuku zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ finaÅ‚em Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, który odbyÅ‚ siÄ™ w NiepoÅ‚omickim zamku. W roku 2006 nasz klub byÅ‚ współorganizatorem MiÄ™dzynarodowego Seminarium Karate Tradycyjnego, które poprowadziÅ‚ Prezydent MiÄ™dzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego Hidetaka Nishiyama 9 Dan. DokonaÅ‚ on również uroczystego otwarcia Akademii Karate, powstaÅ‚ej w NiepoÅ‚omicach. Jest to profesjonalna sala treningowa wraz z niezbÄ™dnym wyposażeniem oraz

zapleczem socjalno-sanitarnym. Obiekt ten jest jedynym tego rodzaju w naszym rejonie. Utworzony przy dużym zaangażowaniu nie tylko pomysłodawców, ale również rodziców dzieci ćwiczących oraz bezpośrednim wsparciu p.Burmistrza Stanisława Kracika. Mamy nadzieję, że dzięki dobrej współpracy z władzami miasta, ciągłym postępem naszych zawodników jak i mocnej podpory ze strony Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, oraz pozyskanych sponsorów, Karate Tradycyjne na ziemiach południowej Polski będzie jednym z najprężniej działających ośrodków na terenie naszego kraju.

NASZE CELE:

Doskonalić charakter!